Regulamin

Niniejszy regulamin określa ogólne warunki i zasady korzystania z katalogu stron Stronarnia.pl znajdującego się pod adresem URL http://www.stronarnia.pl (zwanego dalej katalog). Kontakt z administratorem katalogu odbywa się poprzez formularz kontaktowy, do którego odnośnik (Kontakt) widnieje w prawym górnym rogu każdej strony katalogu.

Postanowienia ogólne

 • Korzystanie z katalogu możliwe jest wyłącznie po akceptacji niniejszego regulaminu. Brak akceptacji treści niniejszego regulaminu jest równoznaczne z brakiem możliwości korzystania z katalogu.
 • Podmiot korzystający z katalogu (dalej zwany jako użytkownik) potwierdza, że zapoznał się z treścią poniższego regulaminu oraz akceptuje jego postanowienia i zobowiązuje się do ich przestrzegania.
 • Załączniki stanowiące integralną część niniejszego Regulaminu - Polityka Prywatności - opublikowana na stronie www.stronarnia.pl/polityka-prywatnosci oraz Polityka Cookies - opublikowana na stronie www.stronarnia.pl/polityka-cookies.
 • Użytkownik zobowiązuje się do korzystania z katalogu zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, normami społecznymi i obyczajowymi, postanowieniami niniejszego regulaminu oraz zasadami netykiety.
 • Użytkownik dodając stronę ponosi odpowiedzialność za treść wpisu oraz mogące wyniknąć z tej treści konsekwencje prawne.
 • Zabronione jest wykorzystywanie katalogu do dystrybucji wszelkich materiałów chronionych przez polskie i międzynarodowe prawo autorskie oraz materiałów, których dystrybucji zabraniają przepisy prawa, obraźliwych, naruszających dobre imię osób trzecich.

Opłaty

 • Aktywacja strony: Dodanie strony do katalogu jest płatne. Opłata aktywacyjna jest pobierana za rozpatrzenie strony i nie jest zwracana w przypadku odrzucenia strony ze względów regulaminowych. Przed dodaniem strony należy zapoznać się z regulaminem katalogu, w przypadku wątpliwości można do nas napisać z zapytaniem czy dana strona zostania zaakceptowana. Koszt dodania strony w przypadku płatności przelewem to 2 PLN lub w przypadku płatności multikodem to 1,3 PLN - tutaj można kupić multikod (podane kwoty są ostatecznymi kwotami brutto).
 • Wyróżnienie strony: Dzięki wyróżnieniu strona będzie wyświetlana jako pierwsza na liście oraz będzie odznaczała się innym kolorem spośród 256 285 stron znajdujących się w naszym katalogu. Dzięki wyróżnieniu strona będzie dodatkowo wyświetlana na liście - Wyróżnione strony - do której odnośnik widnieje w stopce katalogu. Dzięki wyróżnieniu strona zostanie dodana do puli, z której 8 losowo wybranych stron jest prezentowanych rotacyjnie w stopce katalogu. Koszt wyróżnienia strony w przypadku płatności przelewem to 9 PLN lub w przypadku płatności multikodem to 5,85 PLN - tutaj można kupić multikod (podane kwoty są ostatecznymi kwotami brutto).
 • Płatności przelewem: Rozliczenia płatności przelewem na naszej stronie świadczone są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay.pl. Dotpay to najbezpieczniejszy system obsługi płatności online. Stosowanie najnowszych technologii i rygorystycznych procedur sprawia, że Dotpay jest uznawany za najlepszy serwis obsługujący transakcje płatnicze sklepów internetowych, firm, jak i płatności między osobami fizycznymi. W przypadku dokonana prawidłowej płatności (opłata pobrana z konta) i braku aktywacji usługi, należy złożyć reklamację na stronie Dotpay.pl (jest to strona firmy obsługującej płatności w naszym katalogu).
 • Faktury VAT są wystawiane za wszystkie płatności dokonane poprzez system Dotpay.pl. W celu otrzymania faktury VAT należy podczas zamawiania usługi podać dane niezbędne do wystawienia faktury. W terminie 2 dni roboczych od momentu aktywacji usługi, faktura zostanie przesłana pocztą elektroniczną na adres email użytkownika. Na życzenie użytkownika faktura może być również wysłana w formie papierowej drogą pocztową, koszt wysłania faktury drogą pocztową to 10 PLN netto. Na życzenie użytkownika istnieje możliwość wystawienia duplikatu faktury, koszt wystawienia i wysłania duplikatu faktury drogą elektroniczną wynosi 5 PLN netto. Faktury są wystawiane bez podpisu wystawcy i odbiorcy; podstawą prawną do wystawiania takich faktur jest § 9 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25.05.2005 r. (Dz. U. z 2005 r. nr 95, poz. 798). Odbiorca faktury oświadcza, iż jako podatnik VAT jest upoważniony do otrzymywania faktur VAT oraz akceptuję przesyłanie faktur VAT w formie elektronicznej na podstawie § 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 17.12.2010 r. (Dz. U. z 2010 r. nr 249, poz. 1661).

Dodawanie/edycja stron

 • Akceptujemy tylko stronę główną, podstrony nie są akceptowane.
 • Tytuł strony musi być zwięzły oraz musi odnosić się do tematyki strony. Tytuł strony nie może zawierać tylko WIELKICH LITER, adresów email, adresów zamieszkania i adresów siedzib firm, numerów telefonów, a także znaków specjalnych i symboli, nie może rozpoczynać się również od ciągów liczb i powtórzeń.
 • Opis strony powinien krótko i zwięźle opisywać zawartość strony. Opis strony musi być zgodny z zasadami stylistyki i ortografii, nie może zawierać tylko WIELKICH LITER, nie może być zbiorem samych słów kluczowych. Opis strony musi być unikalny, nie akceptujemy opisów już wcześniej wykorzystanych w Internecie.
 • Słowa kluczowe należy oddzielić przecinkiem. Słowa kluczowe nie są obowiązkowe, jednakże są widoczne dla wyszukiwarek i ułatwią wyszukiwanie Twojej strony w Internecie.
 • Zacznij wpisywać nazwę kategorii, aby pojawiło się dopełnienie (kliknij tutaj aby przejrzeć listę wszystkich kategorii). Dla strony należy wybrać odpowiednią kategorię zgodną z tematyką strony, niepoprawne określenie kategorii może skutkować usunięciem strony.
 • W powyższym polu wpisz nazwę miejscowości lub nazwę państwa (jeśli miejscowość nie znajduje się w Polsce). Zacznij wpisywać nazwę lokalizacji, aby pojawiło się dopełnienie (kliknij tutaj aby przejrzeć listę wszystkich lokalizacji). Podawanie lokalizacji nie jest wymagane, jeśli ją jednak podasz wówczas strona będzie dodatkowo wyświetlana w wybranej przez Ciebie lokalizacji.
 • Na podany adres email zostanie wysłana wiadomość z linkiem, który należy kliknąć aby dokonać aktywacji, należy zatem zwrócić uwagę aby adres email był poprawny.

Dodawanie/edycja opinii o stronach

 • Za opinię przyjmuje się tekst zamieszczony przez użytkownika zawierający opis danej strony.
 • Aby dodać opinię należy wypełnić formularz znajdujący się na stronię będącej profilem danej strony. Adres email podany w formularzu nie jest widoczny na stronie internetowej. Na podany adres email podany w formularzu zostanie wysłana wiadomość z hasłem umożliwiającym zmianę treści opinii oraz z linkiem aktywacyjnym, który należy kliknąć aby opinia została aktywowana i była widoczna w katalogu.
 • Do katalogu można dodawać opinie pozytywne, negatywne lub neutralne. Każda opinia musi zawierać uzasadnienie potwierdzające charakter dodanej opinii. Opinie nie zawierające żadnego uzasadnienia (np. opinie o treści "strona źle działa" lub "nie polecam tej strony", itp.) będą usuwane.
 • Wyłączną odpowiedzialność za aktualność i wiarygodność opinii zamieszczonych przez użytkownika, w tym za rozpowszechnianie informacji naruszających prawa osób trzecich, ponosi użytkownik. Ponadto użytkownik oświadcza, iż jest świadomy, że zamieszczanie w katalogu treści naruszających prawa osób trzecich może skutkować jego odpowiedzialnością cywilną lub karną.
 • Zakazane jest umieszczanie w katalogu opinii, które naruszają obowiązujące przepisy prawa, a w szczególności: zawierających treści znieważające, zniesławiające, naruszające dobra osobiste opisywanych stron; zawierających treści niezgodne z zasadami współżycia społecznego; zawierających informacje z życia prywatnego osób trzecich; naruszających tajemnicę handlową, tajemnice przedsiębiorstwa, tajemnicę państwową, tajemnicę wojskową, tajemnice zawodową; zawierających wyrażenia powszechnie uznane za wulgarne; propagujących przemoc lub rasizm; zawierających treści reklamowe lub materiały promocyjne.
 • Katalog nie ponosi odpowiedzialności za dane prezentowane na swoich stronach, jeśli nie wie o ich bezprawnym charakterze, w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej informacji o bezprawnym charakterze danych, katalog niezwłocznie uniemożliwili dostęp do tych danych.

Do katalogu nie będą dodawane

 • Strony erotyczne oraz wszelkie inne strony przeznaczone dla osób pełnoletnich;
 • Podstrony oraz subdomeny domeny głównej, ponadto jedna strona może mieć tylko jeden Wpis;
 • Strony które naruszają dobra osobiste, krytykują, obrażają, w sposób negatywny opisują firmy, osoby, strony internetowe, itp.;
 • Strony o wyjątkowo niskiej zawartości merytorycznej (np. brak treści w ogóle, brak oryginalnej treści, treść skopiowana, w treści znajdują się tylko odnośniki do innych stron, toplisty, itp.);
 • Strony zawierające błędy, które utrudniają w znaczący sposób ich oglądanie w przeglądarce Internet Explorer, Mozilla Firefox lub Opera;
 • Strony nie zawierające polskich wersji językowych;
 • Strony reklamujące strony konkurencyjne;
 • Strony w trakcie budowy lub modernizacji (dotyczy także for internetowych z niewielką liczbą tematów, serwisów ogłoszeniowych z małą liczbą ogłoszeń, itp.);
 • Strony których treść stanowią wyłącznie programy partnerskie;
 • Strony służące do manipulacji wynikami wyszukiwarek internetowych (np. katalogi seo, farmy linków, pseudo-blogi i inne tak zwane "zaplecze" pozycjonerskie);
 • Strony znajdujące się na darmowych serwerach;
 • Strony firmowe i sklepy internetowe, które nie zawierają pełnych danych firmy;
 • Strony nie posiadające własnej domeny (np. darmowe blogi, darmowe wizytówki firm, profile użytkowników i podobne działające w ramach innej strony internetowej);
 • Strony wymuszające rejestrację lub logowanie (np. fora internetowe, w których do czytania tematów wymagana jest rejestracja, sklepy internetowe z ukrytymi cenami/ofertą dla nie zarejestrowanych, itp.);
 • Strony zawierające wirusy, trojany, dialery i inne szkodliwe oprogramowanie oraz strony przekierowujące do niebezpiecznych stron;
 • Strony sklepów internetowych, strony firmowe bez podanych danych firmy (zgodnie z art. 21 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej);
 • Strony związane z zarabianiem w Internecie (upload plików, programy partnerskie, itp.);
 • Strony związane z programami wynagradzającymi użytkowników za klikanie reklam lub ofert, przeprowadzanie wyszukiwań, odwiedzanie witryn internetowych lub czytanie wiadomości poczty elektronicznej;
 • Strony związane z nielegalnym oprogramowaniem, hackingiem lub crackingiem (łamaniem zabezpieczeń/usuwaniem blokad oprogramowania);
 • Strony związane z hazardem lub kasynami;
 • Strony związane z promocją broni lub amunicji (np. broni palnej, noży bojowych, paralizatorów);
 • Strony związane z przemocą, nietolerancją rasową lub nawoływaniem przeciw jakimkolwiek osobom, grupom albo organizacjom;
 • Strony związane ze sprzedażą lub promocją piwa oraz skoncentrowanego alkoholu;
 • Strony związane ze sprzedażą lub promocją tytoniu oraz produktów związanych z tytoniem;
 • Strony związane ze sprzedażą lub promocją leków na receptę;
 • Strony związane ze sprzedażą lub promocją produktów stanowiących podróbki, imitacje markowych wyrobów;
 • Strony związane ze sprzedażą lub dystrybucją wypracowań, prac studenckich, prezentacji maturalnych, itp.;
 • Wszelkie strony nielegalne, promujące nielegalne czyny, niezgodne z prawem lub naruszające prawa innych osób;
 • Wpisy napisane niedbale, zawierające wulgaryzmy, błędy ortograficzne, stylistyczne lub napisane w dużej części WIELKIMI LITERAMI;
 • Wpisy zamieszczone w nieprawidłowych kategoriach tematycznych;
 • Wpisy zamieszczone wielokrotnie o tej samej lub podobnej treści;
 • Wpisy zawierające treści pisane pod kątem pozycjonowania (np. nadmierne nasycenie słów lub wielokrotne powtarzanie słów);
 • Wpisy psujące charakter strony, np. zawierają znaki typu: !!!@@@!!!;
 • Wpisy zawierające treści skopiowane z innych wpisów, znajdujących się już w katalogu jak również treści, które były ewidentnie wzorowane na cudzym wpisie;
 • Wpisy sprzeczne z charakterem katalogu.

Zgłaszanie naruszeń

 • Użytkownik który uważa, że informacje o danej stronie lub opinie o danej stronie znajdujące się w katalogu mają charakter bezprawny, naruszają prawa osób trzecich lub są w jakikolwiek sposób sprzeczne z regulaminem katalogu, powinien zgłosić ten fakt do administratora katalogu.
 • Zgłoszenie dotyczące danej strony należy przesłać poprzez formularz - Usuń stronę - do którego odnośnik znajduje się na stronie profilu danej strony.
 • Zgłoszenie dotyczące opinii o danej stronie należy przesłać poprzez formularz - Zgłoś opinię - do którego odnośnik znajduje się przy danej opinii na profilu danej strony.
 • Zgłoszenie można przesłać również poprzez formularz kontaktowy, do którego odnośnik (Kontakt) widnieje w prawym górnym rogu każdej strony katalogu.
 • Zgłoszenie powinno zawierać dane zgłaszającego (imię i nazwisko), adres email, wskazanie rodzaju i zakresu naruszenia, podanie informacji umożliwiających zlokalizowanie adresu strony, na której widnieje treść będąca przedmiotem zgłoszenia, uzasadnienie zgłoszenia (potwierdzające słuszność zgłoszenia).
 • W razie uznania przez katalog zgłoszenia za wiarygodne, katalog uniemożliwi dostęp do treści będącej przedmiotem zgłoszenia.
 • Zgłoszenia są rozpatrywane w ciągu 48 godzin, na adres email podany w zgłoszeniu zostanie wysłana odpowiedź na zgłoszenie.

Postanowienia końcowe

 • Katalog nie ponosi odpowiedzialności za poprawność i aktualność wszelkich danych zawartych w bazach danych oraz za ich wybór lub przydatność do konkretnych celów; decyzje lub działania jakie użytkownik podejmie na podstawie danych zawartych w katalogu.
 • Katalog nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe działanie mechanizmów katalogu.
 • Katalog nie ponosi odpowiedzialności za korzystanie przez użytkownika z katalogu w sposób sprzeczny z postanowieniami niniejszego regulaminu.
 • Katalog nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione przez użytkownika spowodowane zagrożeniami występującymi w sieci Internet, a w szczególności włamaniami do systemu użytkownika, przejęciami haseł przez osoby trzecie czy zainfekowanie systemu użytkownika wirusami.
 • W przypadku, jeżeli katalogu w jakimkolwiek charakterze zostanie włączony w jakiekolwiek roszczenie, powództwo, proces, postępowanie, dochodzenie lub śledztwo, w związku z zamieszczeniem przez użytkownika danych w katalogu, wówczas użytkownik zwróci właścicielowi katalogu niezbędne wydatki (w tym koszty spraw sądowych i koszty zastępstwa procesowego) w miarę jak właściciel katalogu będzie ponosił takie wydatki w związku z postępowaniem. Użytkownik zobowiązuje się również zwolnić z odpowiedzialności, chronić oraz zabezpieczać właściciela katalogu w możliwie najszerszym zakresie dozwolonym przepisami prawa przed jakimikolwiek szkodami, roszczeniami, odszkodowaniami, zobowiązaniami oraz wydatkami powstałymi w związku z zamieszczeniem przez użytkownika danych w katalogu, a w przypadku gdy nie będzie to możliwe zwrócić właścicielowi katalogu wszelkie wypłacone odszkodowania.
 • Zabrania się pobierania do wtórnego wykorzystywania w jakimkolwiek celu, całości lub istotnej co do jakości lub ilości części bazy danych katalogu. Użytkownik nie może w sposób systematyczny i powtarzający się pobierać lub wtórnie wykorzystywać zawartości bazy danych katalogu. Katalog nie wyraża zgody na wykorzystywanie lub przetwarzanie informacji i materiałów zawartych na jego stronach.
 • Katalog nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczanych Wpisów, dokładamy wszelkich starań aby Wpisy niezgodne z regulaminem, prawem lub w jakiś sposób naruszające porządek w katalogu były usuwane. Katalog nie jest w stanie kontrolować wiarygodności osób zamieszczających wpisy. Katalog nie bierze udziału w sporach powstałych między użytkownikami. Wszelkie nieporozumienia dotyczące treści Wpisów rozwiązują między sobą sami użytkownicy.
 • Katalog zastrzega sobie prawo do przekazywania odpowiednim organom (zgodnie z obowiązującymi przepisami) informacji mogących pomóc w zlokalizowaniu użytkownika, który zamieścił dany Wpis.
 • Rejestrując się w katalogu użytkownik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie podanych w formularzach danych teraz i w przyszłości, zgodnie z polskim prawem, w szczególności Ustawą o "Ochronie Danych Osobowych" z dnia 29.08.1997 r. (Dz.U. nr 133, poz. 833) oraz ustawą z dnia 18.07.2002r. (DZ.U. nr 144 poz. 1204) "O świadczeniu usług drogą elektroniczną".
 • Rejestrując się w katalogu użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną, zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z dnia 18.07.2002 r.) od właściciela katalogu, oraz innych firm związanych z nim ważną umową, niezamówionych informacji handlowych o promocjach i nowościach dostępnych w katalogu, a także innych informacji handlowych wysłanych przez katalog w imieniu własnym lub na jego zlecenie na adres poczty elektronicznej podany przez Użytkownika przy dokonywaniu rejestracji, w tym także po zakończeniu korzystania przez użytkownika z katalogu. Zgoda, o której mowa może być w każdej chwili odwołana.
 • Użytkownik może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania dalszych informacji handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej poprzez kliknięcie w służący do rezygnacji z otrzymywania informacji handlowych link znajdujący się w stopce każdej wiadomości e-mail.
 • Katalog zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian i modyfikacji niniejszego regulaminu. Zmiany regulaminu będą udostępniane użytkownikom na stronach internetowych katalogu.